Akce se koná v rámci celoživotního vzdělávání lékařů a kromě nich je určena také poradenským pracovníkům. Zúčastnit se můžete osobně nebo online.
Zazní zde příspěvek psycholožky a metodické ředitelky NAUTIS PhDr. Kateřiny Thorové, Ph.D. na téma Mylná přesvědčení o poruchách autistického spektra v českém kontextu.
Dr. Thorová představí některé mýty, které jsou u nás stále rozšířené i mezi profesionály a mají negativní vliv na kvalitu života lidí s autismem i jejich rodin. Zavádějící informace se objevují v klinické praxi a jsou dále předávány i studentům. A to navzdory tomu, že jsou v rozporu s aktuálními výzkumnými poznatky a klinickými doporučovanými postupy.
Dále uslyšíte prof. Kerima Munira, MD,PhD z USA, který působí na Harvard Medical School a je předsedou vědecké sekce a pracovní skupiny pro psychiatrii neurovývojových poruch Světové psychiatrické asociace.
Ve své prezentaci uvede nejnovější poznatky ve výzkumu a diagnostice poruch autistického spektra a podpoře osob s autismem. Bude se věnovat vlivu genetických a epigenetických faktorů na neurovývojové poruchy a pojetí neurodiverzity v dnešním světě. A přiblíží také důvody stojící za nárůstem prevalence autismu a jeho rozdílného zastoupení mezi pohlavími.
Poplatek za účast činí 1000 Kč.