Volnočasové aktivity pro dospělé

Nabízíme pravidelné i jednorázové aktivity zájmového, vzdělávacího, kulturního a sportovního charakteru

Mottem volnočasového klubu je společně navštěvovat běžně dostupné aktivity. Společné scházení probíhá v běžném prostředí (veřejně pořádané přednášky či diskuse, kino, divadlo, kavárny, apod.). Tento krok vnímáme jako krok správným směrem, tj. od aktivit organizovaných pro osoby s PAS na půdě NAUTIS směrem ke (stále) společným aktivitám vedoucím k většímu začlenění do společnosti.

Z aktivit pořádaných i v minulých letech zůstávají pro velký zájem zachovány společné výlety (přibližně 1 x měsíčně) a také NAUTIS Akademie, kterou vnímáme jako nenahraditelnou v běžném prostředí. V rámci NAUTIS Akademie mají možnost (nejen) lidé s PAS sdílet a přednášet o svých odborných či specifických zájmech.

NEJBLIŽŠÍ UDÁLOSTI:

1)  8.7., letní kino – Forrest Gump, 21:30- 0:00, Skautský institut na Staromáku, Staroměstské náměstí 4/1, Praha 1

2)  9.7.,  iQ Port, 18:00 do cca 19:30. Rašínovo nábřeží, náplavka - U ŽELEZNIČNÍHO MOSTU

3) 14.7., Výlet po Praze – Hostivařská přehrada a lesopark, 10:00-16:00 

4) 22.7. Návštěva pražské ZOO, 11:00 do cca 15:00 

5) 23.7. Letecké museum Kbely, 15:30 do cca 18:00 , Letecké muzeum Kbely, Mladoboleslavská, Praha 9  

 

Pokud Vás všechny akce nebo jen některá z nich zaujala stačí vyplnit přihlášku ZDE

Těšíme se na Vás

Poznámka pro nové zájemce: Volnočasové aktivity v NAUTIS jsou součástí sociální služby sociální rehabilitace, proto se nejprve sejdete s pracovníkem služby, který zmapuje Vaší situaci a potřebnost účasti na těchto aktivitách. Aktivity jsou určeny pro osoby s autismem nad 15 let, kteří mají potíže v navazování vztahů a schopnosti naplánovat svůj volný čas tak, aby jej netrávili výhradně sami nebo v úzkém kruhu své rodiny. Cílem účasti na těchto aktivitách je - kromě samotného společného vyžití a nových zážitků - být schopen domlouvat se a plánovat s přáteli sám, bez podpory pracovníků NAUTIS.  


Chcete se dozvědět více?

Kontaktní osoba

Bc. Tadeáš Trusina
koordinátor volnočasových aktivit pro dospělé
tadeas.trusina@nautis.cz, +420 774 723 186
Ústavní 102, 181 00 Praha 8 - Bohnice


Odebírejte náš newsletter

Chcete dostávat novinky a důležité informace ze světa NAUTIS? Stačí se registrovat do našeho newsletteru. Nezasíláme komerční sdělení, ale důležité informace ze světa autismu a dění v NAUTIS.

Kompletní registrace