Volnočasové aktivity pro dospělé

Nabízíme pravidelné i jednorázové aktivity zájmového, vzdělávacího, kulturního a sportovního charakteru

S ohledem na situaci jsme se rozhodli realizovat dva výlety, jeden pěší a druhý cyklo. 

Na výletech platí bezpečnostní opatření viz. níže, prosíme o důkladné přečtení.

 

16.5. Pěší výlet - Jílové u Prahy

Vydáme se tentokrát do okolí Jílového, kam se dopravíme vlakem z Kačerova. Nejprve sejdeme od železniční zastávky k Sázavě a odtud k železničnímu viaduktuktu Žampach, jež je nejvyšším kamenným železničním mostem u nás. Nesmíme vynechat štoly, jež jsou pozůstatkem rozvinuté těžby zlata v této oblasti. Následovat bude výšlap k rozhledně Pepř a pak přes Boží skálu na do Jílového. S jídlem to bude složitější: buď si zarezervujeme venkovní sezení v restauraci v Jílovém (pokud to půjde) a nebo si zabalíme jídlo s sebou a dáme si piknový oběd v přírodě, jaká verze se uskuteční se dozvíte cca dva až tři dny před výletem. Celkem to dělá 12 km.

Cena: 100Kč

 

23.5. Cyklo výlet - Baba, Divoká Šárka

Potkáme se na Vítězném náměstí a přes Babu pojedeme do Divoké Šárky a zpět. Kdo by neměl vlastní kolo, na Vítězném náměstí by měla být možnost zapůjčit si Rekola (rádi Vám s tím pomůžeme, nutné je mít chytrý telefon a platební kartu). Cca v polovině výletu bychom si udělali piknik v přírodě, z tohoto důvodu bude nutné si vzít jídlo pro sebe z domova. Také prosíme všechny o zajištění svého bezpečí helmou. Výlet je určen pro cyklisty kteří umějí jezdit na kole i mírným terénem.

Cena:  50Kč

 

Z pochopitelných důvodů jsou i během výletů nutné dodržovat jistá bezpečnostní opatření: 

- výlet je omezen pro 8 účastníků (+ Tadeáš a Klára)

- podmínkou je rouška (alespoň 4, aby se daly měnit dle potřeby) či štít, kdo by roušku či štít neměl, může nám dát vědět a zdarma Vám je opatříme, na cyklo výletě při jízdě rouška nutná není, doporučujeme sportovní nákrčník, který lze využít v případě potřeby na zakrytí úst a nosu

- budeme mít pro vás i desinfekci na ruce. 

Přihlašování skončí naplněním kapacity.

Pokud Vás všechny akce nebo jen některá z nich zaujala stačí vyplnit přihlášku zde.

------------------------------------------------------------------------

Mottem volnočasového klubu je společně navštěvovat běžně dostupné aktivity. Společné scházení probíhá v běžném prostředí (veřejně pořádané přednášky či diskuse, kino, divadlo, kavárny, apod.). Tento krok vnímáme jako krok správným směrem, tj. od aktivit organizovaných pro osoby s PAS na půdě NAUTIS směrem ke (stále) společným aktivitám vedoucím k většímu začlenění do společnosti. Z aktivit pořádaných i v minulých letech zůstávají pro velký zájem zachovány společné výlety (přibližně 1 x měsíčně)

NEJBLIŽŠÍ UDÁLOSTI:

Pokud Vás všechny akce nebo jen některá z nich zaujala stačí vyplnit přihlášku ZDE.

 

Poznámka pro nové zájemce: Aktivity jsou určeny pro osoby s autismem nad 15 let, kteří mají potíže v navazování vztahů a schopnosti naplánovat svůj volný čas tak, aby jej netrávili výhradně sami nebo v úzkém kruhu své rodiny. Cílem účasti na těchto aktivitách je - kromě samotného společného vyžití a nových zážitků - být schopen domlouvat se a plánovat s přáteli sám, bez podpory pracovníků NAUTIS.  


Chcete se dozvědět více?

volnocasovyklub@nautis.cz

+420 774 723 186 (Tadeáš Trusina), +420 773 553 061 (Klára Němcová)
 


Odebírejte náš newsletter

Chcete dostávat novinky a důležité informace ze světa NAUTIS? Stačí se registrovat do našeho newsletteru. Nezasíláme komerční sdělení, ale důležité informace ze světa autismu a dění v NAUTIS.

Kompletní registrace