Volnočasové aktivity pro dospělé

Nabízíme pravidelné i jednorázové aktivity zájmového, vzdělávacího, kulturního a sportovního charakteru

Mottem volnočasového klubu je společně navštěvovat běžně dostupné aktivity. Společné scházení probíhá v běžném prostředí (veřejně pořádané přednášky či diskuse, kino, divadlo, kavárny, apod.). Tento krok vnímáme jako krok správným směrem, tj. od aktivit organizovaných pro osoby s PAS na půdě NAUTIS směrem ke (stále) společným aktivitám vedoucím k většímu začlenění do společnosti.

Z aktivit pořádaných i v minulých letech zůstávají pro velký zájem zachovány společné výlety (přibližně 1 x měsíčně) a také NAUTIS Akademie, kterou vnímáme jako nenahraditelnou v běžném prostředí. V rámci NAUTIS Akademie mají možnost (nejen) lidé s PAS sdílet a přednášet o svých odborných či specifických zájmech.

NEJBLIŽŠÍ UDÁLOSTI (přihlašování do 9.3. 2019):

1) 11.3., od 16:00 do 18:00, cena: ZDARMA -> iQLANDIA a Memory park, budova AV ČR

Memory park - Jak se dokážete orientovat v prostoru? Najdete cestu k cíli, když přestanete vidět? Na interaktivní vědecké výstavě Memory Park vám unikátní testy na počítači, papíře i v reálném prostoru ukážou míru vašeho prostorového myšlení, orientace a paměti. 

iQLANDIA -  Na chodbách si budete moci vyzkoušet svou inteligenci, paměť a postřeh díky exponátům z dílny libereckého science centra iQLANDIA.

2) 12.3., od 17:30 do cca 20:30, cena: cca 300Kč (dle počtů hráčů) -> venkovní úniková hra Kryptovirus 

Bližší informace zde.

3) 14.3., od 19:00, cena: ZDARMA -> Domov v plamenech, V. Kolona.

Cílem této přednašky není podat odborný výklad pojmu klimatická změna, smyslem je na příkladech časosběrných fotek a příběhů lidí ukázat, jak naše životy ovlivňuje změna klimatu. Nechcete mít v létě uschlou zahradu a v zimě bláto na horách, pojďme to společně změnit s Markem Adamce z neziskové organizace Greenpeace.

4) 16.3., od 9:30 do cca 17:00, cena: 200Kč -> celodenní výlet, hora Říp.

Trasa dlouhá cca 10km.

Pokud Vás všechny akce nebo jen některá z nich zaujala stačí vyplnit přihlášku ZDE.

Poznámka pro nové zájemce: Pokud nejste nebo jste v nedávné dobe nebyl uživatelem nějaké ze služeb NAUTIS, sejdete se před účastí na aktivitách ješte s pracovníkem služby sociální rehabilitace. Cílem schůzky je dobře zmapovat Vaši situaci, potřeby a cíle tak, aby mohly být řešeny (i) prostřednictvím jiných typů služeb a způsobů podpory.


Chcete se dozvědět více?

Kontaktní osoba

Bc. Tadeáš Trusina
koordinátor volnočasových aktivit pro dospělé
tadeas.trusina@nautis.cz, +420 774 723 186
Ústavní 102, 181 00 Praha 8 - Bohnice


Odebírejte náš newsletter

Chcete dostávat novinky a důležité informace ze světa NAUTIS? Stačí se registrovat do našeho newsletteru. Nezasíláme komerční sdělení, ale důležité informace ze světa autismu a dění v NAUTIS.

Kompletní registrace