Pro média Poradna +420 778 402 641 Vzdělávání

Volnočasové aktivity pro dospělé

Nabízíme pravidelné i jednorázové aktivity zájmového, vzdělávacího, kulturního a sportovního charakteru

Mottem volnočasového klubu je společně navštěvovat běžně dostupné aktivity. Společné scházení probíhá v běžném prostředí (veřejně pořádané přednášky či diskuse, kino, divadlo, kavárny, apod.). Tento krok vnímáme jako krok správným směrem, tj. od aktivit organizovaných pro osoby s PAS na půdě NAUTIS směrem ke (stále) společným aktivitám vedoucím k většímu začlenění do společnosti. Z aktivit pořádaných i v minulých letech zůstávají pro velký zájem zachovány společné výlety (přibližně 1 x měsíčně)

NEJBLIŽŠÍ UDÁLOSTI:

7.10. Představení organizace Re-set a párty JIŽ PROBĚHLO

Klimatická spravedlnost, právo na město, nová ekonomika, spravedlivá transformace, organizování lidí, podpora klimatického i sociálního hnutí či neformální vzdělávání. Těmto tématům se již přes rok a půl věnujeme v organizaci Re-set: platforma pro sociálně-ekologickou transformaci.

Jak a proč jsme vznikli? Jaké máme hodnoty a cíle? Co chceme dělat v nadcházejících letech? Jak můžeme podpořit vaší politickou práci? 

čas: v 19:00h.

cena: zdarma

více informací o události: https://www.facebook.com/events/372189627732091

více informací o organizaci: https://re-set.cz/

 

14.10. Videohovory (povídací/diskuzní a interaktivní/hrací) JIŽ PROBĚHLO

žádné přihlašování není potřeba, počítáme s těmi, co už videohovory využívají

čas: od 16:00 - 18:00h.

kdo by se chtěl přidat, napište svůj požadavek na email: volnocasovyklub@nautis.cz

 

17.10. Dr.amAS premiéra v Činoherním klubu hry Co je za Oráčovem? JIŽ PROBĚHLO

Kolik komunikací je nutné zdolat a kolik úsilí je potřeba k naplnění touhy po vědění? Čtvrtá autorská inscenace, tentokrát o komunikaci ve všech slova smyslech a jedné velké cestě…
čas: 19:30
cena: 90 Kč
více informací o události: https://cinoherniklub.cz/ck-uvadi/dr-amas/

 

21.10. kino V.Kolona Osobní život díry 

Poetický film Osobní život díry Ondřeje Vavrečky formálně vychází z dokumentárního filmu, který však překračuje k otevřené, hravé, experimentující formě. Pojednává o podstatě našeho světa a tu netvoří něco pevného, nýbrž je spíše plná děr, což ukazuje např. struktura hmoty. S hravostí, lehkostí i naléhavostí objevuje různé druhy prázdnoty. Svět potřebuje ty prázdné prostory, aby se mohl kam hýbat. 
čas: 19:00
cena: zdarma

více informací o filmu: https://www.csfd.cz/film/762760-osobni-zivot-diry/galerie/plakaty/

 

23.10. Celodenní výlet do Milovic

Navštívíme rezervaci divokých koní, zubrů a praturů. Následně si projdeme největší zajímavosti Milovic kterými nnapříklad je novogotický kostel sv. Kateřiny Alexandrijské, Náměstí posledního vojína a mezinárodní vojenský hřbitov.

Více informací o rezervaci zde: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/rezervace-divokych-koni-v-milovicic

Potvrzeným přihlášeným účastníkům pošleme organizační informace.

cena: 250 Kč

 

Poznámka pro nové zájemce: Aktivity jsou určeny pro osoby s autismem nad 15 let, kteří mají potíže v navazování vztahů a schopnosti naplánovat svůj volný čas tak, aby jej netrávili výhradně sami nebo v úzkém kruhu své rodiny. Cílem účasti na těchto aktivitách je - kromě samotného společného vyžití a nových zážitků - být schopen domlouvat se a plánovat s přáteli sám, bez podpory pracovníků NAUTIS.  


Chcete se dozvědět více?

volnocasovyklub@nautis.cz

+420 774 723 186 (Tadeáš Trusina), +420 773 553 061 (Klára Němcová), +420 777 353 477 (Anna Babčaníková)


Odebírejte náš newsletter

Chcete dostávat novinky a důležité informace ze světa NAUTIS? Stačí se registrovat do našeho newsletteru. Nezasíláme komerční sdělení, ale důležité informace ze světa autismu a dění v NAUTIS.

Kompletní registrace