Pro média Poradna +420 778 402 641 Vzdělávání

Volnočasové aktivity pro dospělé

Nabízíme pravidelné i jednorázové aktivity zájmového, vzdělávacího, kulturního a sportovního charakteru

Mottem volnočasového klubu je společně navštěvovat běžně dostupné aktivity. Společné scházení probíhá v běžném prostředí (veřejně pořádané přednášky či diskuse, kino, divadlo, kavárny, apod.). Tento krok vnímáme jako krok správným směrem, tj. od aktivit organizovaných pro osoby s PAS na půdě NAUTIS směrem ke (stále) společným aktivitám vedoucím k většímu začlenění do společnosti. Z aktivit pořádaných i v minulých letech zůstávají pro velký zájem zachovány společné výlety (přibližně 1 x měsíčně)

NEJBLIŽŠÍ UDÁLOSTI:

Rozpis aktivit  v roce 2021 dle stupňů protiepidemického systému (PES):

Videohovory probíhají ve dvou formách:

,,povídací/diskuzní"- klasické povídací setkání vždy ve čtvrtek od 16:00 do 16:45h.

,,interaktivní/hrací"- online společenské hry, výběr bude jen na Vás, vždy ve čtvrtek od 17:00 do 17:45h.

Přihlásit se a účastnit můžete obou online setkání.

Hovory probíhají přes platformu JITSI MEET (netřeba nic stahovat, stačí Vám funkční mikrofon a kvalitní připojení na internet), přihlášení dostanou odkaz vždy 30 minut předem na email.

Poznámka pro nové zájemce: Aktivity jsou určeny pro osoby s autismem nad 15 let, kteří mají potíže v navazování vztahů a schopnosti naplánovat svůj volný čas tak, aby jej netrávili výhradně sami nebo v úzkém kruhu své rodiny. Cílem účasti na těchto aktivitách je - kromě samotného společného vyžití a nových zážitků - být schopen domlouvat se a plánovat s přáteli sám, bez podpory pracovníků NAUTIS.  


Chcete se dozvědět více?

volnocasovyklub@nautis.cz

+420 774 723 186 (Tadeáš Trusina), +420 773 553 061 (Klára Němcová), +420 777 353 477 (Anna Babčaníková)


Odebírejte náš newsletter

Chcete dostávat novinky a důležité informace ze světa NAUTIS? Stačí se registrovat do našeho newsletteru. Nezasíláme komerční sdělení, ale důležité informace ze světa autismu a dění v NAUTIS.

Kompletní registrace