Volnočasové aktivity pro dospělé

Nabízíme pravidelné i jednorázové aktivity zájmového, vzdělávacího, kulturního a sportovního charakteru

Mottem volnočasového klubu je společně navštěvovat běžně dostupné aktivity. Společné scházení probíhá v běžném prostředí (veřejně pořádané přednášky či diskuse, kino, divadlo, kavárny, apod.). Tento krok vnímáme jako krok správným směrem, tj. od aktivit organizovaných pro osoby s PAS na půdě NAUTIS směrem ke (stále) společným aktivitám vedoucím k většímu začlenění do společnosti. Z aktivit pořádaných i v minulých letech zůstávají pro velký zájem zachovány společné výlety (přibližně 1 x měsíčně)

NEJBLIŽŠÍ UDÁLOSTI:

1.) 8. 2. 2020, Celodenní  výlet - Chuchelský háj, cena: 100 Kč, časový odhad 10:00 až 16:00

Navštívíme blízký ale přesto neznámý Chuchelský háj, chráněné přírodní území nad Velkou Chuchlí, které se táhne až k Barrandovu. Přírodní rezervace Chuchelský háj se nachází na kopci nad Chuchlí - podle legendy je místní háj kouzelný a pod jedním ze stromů poblíž hřbitova je ukryt poklad. Ve středu rezervace se jako pohledová dominanta nad údolím Vltavy nachází kostel sv. Jana Nepomuckého. Najdete zde i studánka s vodou s vysokým obsahem hořčíku a romantickou mariánskou kapličkou. Na závěr navštívíme vyhlídkové místo u barrandovských ateliérů.

 

2.) 11.2. 2020, Výstava Svět medůz - Arkády Pankrác, 18:00 až cca 19:30,  VSTUPNÉ: držitelé ZTP nebo ZTP/P (včetně průvodce): 170,- Kč, dospělí: 260,- Kč

Jedná se o zcela unikátní světový projekt medúzária, kde se pod jednou střechou prolíná ohromující život medúz.

Můžete pozorovat více než 10 tisíc medúz různých druhů, tvarů i velikostí v 38 akváriích. Medúza je oceánský tvor se skutečným kouzlem. Podél oceánských proudů se nechává unášet již po milióny let a svou křehkou krásu předvádí v fascinující podmořské show.

Svět medúz je doplněn  audiovizuálnímí efekty a pro děti je připraveno interaktivní akvárium i dětský koutek. Ohromí vás největší akvárium ve tvaru koule, které se uchází o zápis do Guinnesovy knihy rekordů.

Unikátnost celého objektu Světa Medúz je podtržena i jeho umístěním na střeše OC Arkády Pankrác. Více info zde.

 

3.) 21.2.2020, Cestovatelská přednáška - KLDR - totalitní neznámo (Vladimír Váchal), 19:00 až 20:30, CENA: 120 Kč, MÍSTO: Městská knihovna v Praze

Severní Korea je země, kterou zná každý, přesto se do ní vydává jen zlomek cestovatelů. Jak to vypadá v KLDR okem plzeňského cestovatele Vladimíra Váchala, si můžete přijít poslechnout na jeho přednášku, která nás povede trasou jeho týdenní cesty. Na další pobyt se mu nepodařilo získat oprávnění. Co všechno viděl nebo spíš mu bylo ukázáno, můžete shlédnout na spoustě fotografií, které pořídil v květnu roku 2016. Z této netradiční cesty sebou přivezl také mnoho zajímavých věcí, které budete mít možnost zakoupit a prohlédnout si po skončení přednášky. Vydejte se do země, kde se zastavil čas a vše je podřizováno přísnému řádu. Pojďte se podívat na podobu dnešní KLDR. Bližší info zde.

 

4.) 27.2.2020, 16:30 až cca 18:00, CENA:  základní: 220 Kč, snížené: 120 Kč, MÍSTO: Schwarzenberský palác

Expozice Staří mistři ve Schwarzenberském paláci představuje výběr nejvýznamnějších mistrovských děl ze Sbírky starého umění (Hans von Aachen, Petr Brandl, Matyáš Bernard Braun, Lucas Cranach,  Adriaen de Vries, Albrecht Dürer, El Greco, Francisco José Goya, Hans Holbein, Jan Gossaert zvaný Mabuse, Jusepe de Ribera, Peter Paul Rubens, Bartholomaeus Spranger, Karel Škréta, Simon Vouet,  Michael Leopold Willmann a jiní).

 

Pokud Vás všechny akce nebo jen některá z nich zaujala stačí vyplnit přihlášku ZDE.

 

Poznámka pro nové zájemce: Aktivity jsou určeny pro osoby s autismem nad 15 let, kteří mají potíže v navazování vztahů a schopnosti naplánovat svůj volný čas tak, aby jej netrávili výhradně sami nebo v úzkém kruhu své rodiny. Cílem účasti na těchto aktivitách je - kromě samotného společného vyžití a nových zážitků - být schopen domlouvat se a plánovat s přáteli sám, bez podpory pracovníků NAUTIS.  


Chcete se dozvědět více?

volnocasovyklub@nautis.cz

+420 774 723 186 (Tadeáš Trusina), +420 773 553 061 (Klára Němcová)
 


Odebírejte náš newsletter

Chcete dostávat novinky a důležité informace ze světa NAUTIS? Stačí se registrovat do našeho newsletteru. Nezasíláme komerční sdělení, ale důležité informace ze světa autismu a dění v NAUTIS.

Kompletní registrace