Volnočasové aktivity pro dospělé

Nabízíme pravidelné i jednorázové aktivity zájmového, vzdělávacího, kulturního a sportovního charakteru

Mottem volnočasového klubu je společně navštěvovat běžně dostupné aktivity. Společné scházení probíhá v běžném prostředí (veřejně pořádané přednášky či diskuse, kino, divadlo, kavárny, apod.). Tento krok vnímáme jako krok správným směrem, tj. od aktivit organizovaných pro osoby s PAS na půdě NAUTIS směrem ke (stále) společným aktivitám vedoucím k většímu začlenění do společnosti. Z aktivit pořádaných i v minulých letech zůstávají pro velký zájem zachovány společné výlety (přibližně 1 x měsíčně)

NEJBLIŽŠÍ UDÁLOSTI:

1) 15.9., Celodenní výlet od 9:20 do 17:30, cena: 200 Kč, místo: Příbram - prohlídka Hornického skanzenu

Expozice umístěné v historických provozních a správních objektech přibližují bohatou montánní minulost spjatou s těžbou stříbra, uranu a dalších rud. Muzeum umožňuje jízdu hornickým vláčkem po povrchu i podzemím, prohlídky několika kilometrů štol, fárání výtahem, jízdu po skluzavce k obřímu vodnímu kolu, seznámení s unikátními parními těžními stroji a rozsáhlou mineralogickou sbírkou či havířským folklorem.

Více informací zde.

-> přihlášení možné do 13.9.

2) 17.9. Přednáška "Kdo ušil naše oblečení?", od 19:00 do 21:00, cena: zdarma, místo: Skautský institut na Staromáku

Od nepaměti se každý den oblékáme. Pořídit si nový oděv nebylo nikdy jednodušší – jeho koupí si zlepšujeme náladu, ukazujeme ho na sociálních sítích, pomáhá nám vyjádřit to, kým jsme. Zamysleli jste se však někdy nad tím, kde, kým a za jakých podmínek bylo vyrobeno? Kolik kilometrů musely urazit vaše džíny, než se dostaly do vaší skříně? A jak to vůbec je s udržitelnými kolekcemi velkých oděvních řetězců, se kterými se v poslední době roztrhl pytel. Myslí to s nimi značky vážně nebo se jedná jen o chytrý marketingový tah? Na tyto i další otázky se vám pokusí odpovědět Karolína Břinková. 

Více informací zde.

-> přihlášení možné do 16.9.

3) 24.9., Muzeum alchymistů a mágů,  od 16:00 do 17:00, cena: dospělí 220Kč, studenti/ZTP 90Kč, místo: Jánský vršek 8, Praha 1

Více informací zde

-> přihlášení možné do 22.9.

4) 26.9., Beseda s pamětníkem 2.světové války Eduardem Markem, od 17:30 do 18:30, cena: zdarma, místo: Skautský institut na Staromáku

Je tomu již 80 let od okamžiku, kdy začal největší válečný konflikt v dějinách lidstva – 2. světová válka. Veškeré útrapy s ní spojené je potřeba si neustále připomínat, jelikož vzpomínky mohou být jedním z nástrojů, jak předcházet možným budoucím konfliktům podobného rozsahu.
V rámci vzpomínky na všechny oběti tohoto konfliktu přivítáme na naší besedě váženého hosta, a to pana Eduarda Marka, jenž jako přímý účastník zažil předválečnou mobilizaci československé armády, byl několik měsíců vězněn nacisty za pomoc svému židovskému příteli a podílel se jako spojka na Pražském povstání.

Více informací zde.

-> přihlášení možné do 24.9.

 

Pokud Vás všechny akce nebo jen některá z nich zaujala stačí vyplnit přihlášku ZDE.

 

Poznámka pro nové zájemce: Aktivity jsou určeny pro osoby s autismem nad 15 let, kteří mají potíže v navazování vztahů a schopnosti naplánovat svůj volný čas tak, aby jej netrávili výhradně sami nebo v úzkém kruhu své rodiny. Cílem účasti na těchto aktivitách je - kromě samotného společného vyžití a nových zážitků - být schopen domlouvat se a plánovat s přáteli sám, bez podpory pracovníků NAUTIS.  


Chcete se dozvědět více?

volnocasovyklub@nautis.cz

+420 774 723 186 (Tadeáš Trusina), +420 773 553 061 (Klára Němcová)
 


Odebírejte náš newsletter

Chcete dostávat novinky a důležité informace ze světa NAUTIS? Stačí se registrovat do našeho newsletteru. Nezasíláme komerční sdělení, ale důležité informace ze světa autismu a dění v NAUTIS.

Kompletní registrace