Víkendové pobyty

Během školního roku nabízíme rodinám nebo osobám, které pečují o děti a dospělé s PAS víkendový odpočinek k nabrání nových sil nebo vyřízení potřebných záležitostí.

Víkendové pobyty probíhají v Bechlíně (okres Litoměřice) a na Smržovce (okres Jablonec nad Nisou). 

V Bechlíně jsou pro klienty k dispozici tři pokoje s 5 lůžky, dvě koupelny s vanou a sprchovým koutem, dvě WC, vybavená kuchyň a společenská místnost. Na Smržovce jsou k dispozici dva pokoje se 3 lůžky, koupelna s vanou, WC, vybavená kuchyň s jídelnou a předsíň.

Službu poskytujeme o víkendech během školního roku od pátku do neděle. Do Bechlína jezdíme naším služebním vozem z Bohnic od respitního centra (Ústavní 102, Praha 8) v pátek 16.00–18.00, místo a čas vždy v dostatečném předstihu upřesní vedoucí konkrétního odlehčovacího víkendu. Návrat do Prahy je v neděli ve stejném čase. Na pobyt je možné se dopravit individuálně vlastním vozem.

Na pobytu je s klientem proškolený asistent, který mu zajišťuje vhodný program dle jeho individuálních potřeb a zájmů. Dále asistent poskytuje klientovi podporu v oblasti sebeobsluhy, komunikace, kontaktu s okolím apod. Možným programem je návštěva bazénu, procházky po okolí, návštěva dětského hřiště, výlety apod.

Co si vzít s sebou?

  • dostatek oblečení na doma i na ven, pyžamo
  • přezůvky
  • hygienické potřeby, ručník
  • léky (připravené k podání v označené lékovce + aktuální soupis podávané medikace)
  • vlastní povlečení (na peřinu, polštář + prostěradlo)
  • oblíbenou hračku, knížku, dobroty
  • kapesné na vstupy či drobné občerstvení na výletě/vycházce
  • průkaz ZTP/P


Cena služby: 2 980 Kč/víkend. V ceně je zahrnuta strava (300 Kč) a doprava (300 Kč). V případě vlastní dopravy na pobyt se částka za dopravu z konečné ceny pobytu odečte.

Rozsah i výběr stravy je možné přizpůsobit požadavkům a potřebám klienta. Nezajišťujeme dietní stravování, např. bezlepkovou dietu - dietní stravu je nutné donést s sebou (strava nebude započítána do ceny pobytu).

 

Žádost o poskytnutí služby

 


Kontaktní osoba

Šárka Henychová
vedoucí víkendových pobytů
sarka.henychova@nautis.cz, +420 774 723 197
Bechlín 18, 411 86
Luční 41, 468 51 Smržovka


Odebírejte náš newsletter

Chcete dostávat novinky a důležité informace ze světa NAUTIS? Stačí se registrovat do našeho newsletteru. Nezasíláme komerční sdělení, ale důležité informace ze světa autismu a dění v NAUTIS.

Kompletní registrace