Služby pro osoby s autismem bez poruch intelektu

Poskytujeme individuální i skupinové aktivity a poradenství osobám s poruchou autistického spektra (PAS) a osobám blízkým.

V rámci sociálních služeb (sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi a sociálně aktivizační služba pro seniory a osoby se zdravotním postižením) nabízíme osobám s poruchou autistického spektra (PAS) bez poruch intelektu a jejich osobám blízkým:

  • podpůrné skupiny pro dospělé
  • individuální konzultace pro děti, dospívající, dospělé i osoby blízké
  • rodičovská setkání (přednášky) a podpůrné skupiny pro rodiče (podpořeno prostřednictvím OP Zaměstnanost z fondů Evropské unie)

Naším posláním je podporovat osoby s PAS v rozvoji psychických a sociálních dovedností a osoby blízké v nalézání řešení situací spojených s péčí a získávání potřebné psychosociální odolnosti.

Služby jsou poskytovány osobám od 7 let věku (v případě nástupu do školy již od 6 let). Služby jsou v souladu se zákonem č.108/2006 Sb., o sociálních službách poskytovány zdarma.

V rámci psychoterapeutického oddělení nabízíme osobám s PAS bez poruch intelektu a jejich osobám blízkým tyto zpoplatněné služby:

  • individuální terapie pro děti, dospívající, dospělé i osoby blízké
  • skupinová terapie (KBT) pro děti a dospívající
  • párová a rodinná terapie pro osoby blízké

V terapeutické péči vycházíme ze standardních terapeutických přístupů - kognitivně-behaviorální terapie (KBT), dynamické psychoterapie, psychoterapie zaměřené na člověka (PCA), systematického výcviku v psychoterapeutickém přístupu Modelu růstu Virginie Satirové, Integrace v psychoterapii. Nepoužíváme alternativní metody.

Krátký text o účinnosti terapie v NAUTIS a důležitosti terapeutického vztahu k přečtení ZDE.


Přehled nabízených služeb

Services Provided in English


Pro objednání na úvodní informativní schůzku využijte uvedených kontaktů.


Kontakty

Pražská pobočka
Na Truhlářce 24, 180 00 Praha 8
Libocká 40, 162 00 Praha 6

Objednání
terapie@nautis.cz, +420 777 703 417
PO      9.00–15.30
ÚT–ČT 9.00–11.30

Jablonecká pobočka
Pivovarská 1590/26, 466 01 Jablonec nad Nisou

Objednání
julius.bittmann@nautis.cz, +420 774 824 410
Po–Pá 9.00–17.00


Odebírejte náš newsletter

Chcete dostávat novinky a důležité informace ze světa NAUTIS? Stačí se registrovat do našeho newsletteru. Nezasíláme komerční sdělení, ale důležité informace ze světa autismu a dění v NAUTIS.

Kompletní registrace