Strahovský klášter na modré vlně

2. duben je Světovým dnem porozumění autismu. Tento den se lidé na celém světě zapojují do osvětových kampaní.

Většinu akcí spojuje modrá barva, která je barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže.

V souvislosti s mezinárodní iniciativou Light It Up Blue se nasvěcují významné světové (i národní) památky modrou barvou. Ke kampani se však často připojují i běžní lidé, kteří v oknech svých domovů rozsvěcují modré žárovky, jako symbol vyjádření podpory a účasti. V loňském roce se modře nasvítilo 18 000 budov, například opera v Sydney, Empire State Building nebo třeba i pyramidy v Gíze.  

I letos jsme spojili síly s Královskou kanonií premonstrátů na Strahově a u příležitosti Světového dne porozumění autismu osvítili modře jednu z nejvýznamnějších architektonických památek České republiky.
 

Informace o osvětové kampani POROZUMĚT AUTISMU 2018 jsou k dispozici ZDE. Informace lze čerpat také na webových stránkách mezinárodní organizace Autism-Europe, jejíž je NAUTIS členem a iniciativy Light It Up Blue.Odebírejte náš newsletter

Chcete dostávat novinky a důležité informace ze světa NAUTIS? Stačí se registrovat do našeho newsletteru. Nezasíláme komerční sdělení, ale důležité informace ze světa autismu a dění v NAUTIS.

Kompletní registrace