Pro média Poradna +420 778 402 641 Vzdělávání

Ostatní nabídky práce

Pracovní příležitosti mimo NAUTIS

Redaktor webových stránek

Nový web o autismu AutismPort hledá hlavního redaktora

Rádi a dobře píšete, objevujete nová témata a nebojíte se přijít s vlastním nápadem? Pak by vás mohla zajímat nabídka nově vznikajícího portálu AutismPort, který hledá hlavního redaktora. Cílem projektu je nabídnout komplexní pohled na autismus a vybudovat místo, kde se laická i odborná veřejnost dozví vše potřebné o poruchách autistického spektra – a vy můžete být u toho.

Co byste měli umět?

Velmi dobře česky i anglicky, ovládat stylistiku, skvěle psát a dokázat spolupracovat v rozmanitém týmu. Důležitá je i samostatnost a smysl pro zodpovědnost.

Co bude náplní vaší práce?

Budete vytvářet a koordinovat obsah na webu, psát články a kontrolovat texty jiných autorů. Dále pak úzce spolupracovat s lidmi s autismem i odborníky nebo aktivně vyhledávat nová témata, a to i v mezinárodním měřítku. Případně zajišťovat nutnou administrativu, která se pojí se správou webu a publikací článků.

Co nabízíme?

Do konce roku 2020 práci na 300 hodin, poté plný úvazek. Poskytneme rovněž prostor pro seberealizaci a uplatnění novinářských dovedností, práci v kreativním týmu i podporu odborníků. V neposlední řadě budete mít také jedinečnou možnost vést projekt, který má smysl.

Zaujala vás nabídka? Ozvěte se

Do 8. listopadu 2020 zašlete svůj životopis, krátký motivační dopis a ukázku své práce nebo odkaz na ni na email pavla.hradecka@nautis.cz. Výběrové řízení se bude konat rovněž v listopadu. Vybraným účastníkům se včas ozveme. Těšíme se!


Asistent pedagoga hledá práci

Mladý muž na autistickém spektru hledá práci jako asistent pedagoga v MŠ. Šest let praxe v MŠ jako učitel i asistent. Pouze Praha. Kontakt: +420 731 853 800, Podzemsky.petr@seznam.cz.


Osobní asistent

Rodiče hledají asistenta pedagoga do MŠ v Modřanech pro chlapce (4 roky, s poruchou autistického spektra). Současně hledáme i osobní asistenci k synovi (může být jedna osoba). Nabízíme také možnost ubytování. Sikorova Eva,Tel. 605 953 167


Hlídání a asistence u dětí s PAS

Jmenuji se Lada Hyttychová a ráda bych nabídla služby ohledně hlídání a asistence dětí s PAS v Praze a okolí. V tomto oboru se pohybuji již několik let. V předchozím zaměstnání jsem strávila čtyři roky s dětmi v přímé péči. Tato práce mě velmi baví a naplňuje. S dětmi jsem empatická, trpělivá a držím si optimistický přístup. Pokud byste měli zájem, velmi ráda zodpovím Vaše dotazy a můžeme se domluvit na osobním setkání. Kontakt: 605 306 085 nebo Hyttychova.Lada@seznam.cz


Asistent/Asistentka 160,-Kč/hod

Pro našeho syna s PAS (14let ) hledáme asistenta/asistentku do školy a na případné procházky a výlety. Syn je velice šikovný a má velkou vůli učit se nové věci, ve škole je soustředěný a celkově bezproblémový. Syn navštěvuje ZŠ na Praha 5 - Smíchov.  Pracovní doba pondeli do patku od 7:30hod do 17:00hod. Pozice je volná od zari 2020 i v pripade, ze budou stale uzavrene skoly. Požadavky: důslednost, zodpovědnost, pozitivní přístup: zájem dosáhnout se synem pokroků jak ve škole, tak v rozvoji komunikace atd. Kontakt: Šárka Stibůrková / email: stiburkovasarka@seznam.cz / tel. 777 505 437.
 


Asistent pedagoga

Střední průmyslová škola v Mladé Boleslavi hledá asistenta pedagoga pro žákyni 1. ročníku. Písemné nabídky zasílejte na adresu: Střední průmyslová škola, Havlíčkova 456, 293 80  Mladá Boleslav nebo sekretariat@spsmb.cz


Asistentka/terapeut

Hledáme asistentku/terapeuta pro šestiletého syna s PAS (bez fyzického a mentálního postižení). Potřebujeme asistentku kvůli problémům s komunikace a pochopení školního materiálu. Bydliště dítěte: Praha-Východ (okres Úvaly), škola: pravděpodobně Praha 8 Trója nebo Praha 2 Vinohrady.

Požadavky:

 • práce s synem v domácím prostředí, pro přátelské vztahy, zjištění motivace, zvládaní problémového chovaní, ABA terapie v domácím prostředí.
 • celodenní asistence ve škole,
 • pravidelná návštěva ABA terapie, pro pochopení metodologie a principu ABA terapie, školení v ABA centru,
 • vzdělaní v odboru „speciální pedagogika“, nebo zájem o vzdělaní, nebo zájem o problematice PAS,
 • vstřícnost, upřímnost
 • nekuřačka

Nabízíme:

 • vysoký plát dle klasifikace a pracovního režimu,
 • úhrada nákladu na dopravu,
 • všechny potřebný učebny materiály,
 • školení ABA terapie v centru ABA strategie,
 • dle potřeby zajištění školení a vzděláni v oblasti PAS a speciální pedagogiky

Kontakt: Alexander Loginov, tel. 773 165 807, alexander@loginov.me


 

Osobní asistent pro Prokůpka (5 let)

Pro našeho syna Prokůpka s diagnózou dětský autismus hledáme od února 2020 osobního asistenta/asistentku, který bude pro Prokůpka průvodcem, který si s ním bude trávit volný čas, trénovat s ním funkční dovednosti a učit ho poznávat svět kolem sebe. Prokůpek je již dva roky klientem Nautisu a je v intenzivním programu ABA (Aplikovaná Behaviorální Analýza). Díky této řízené terapii, která využívá pozitivní motivace dítěte, si Prokop velmi dobře osvojil komunikaci prostřednictvím vlastních znaků a díky intenzivní ABA intervenci jsme u něj rozvinuli řadu dovedností. Osvojil si schopnost nápodoby, což byl základ pro schopnost komunikace. Naším současným prioritním zaměřením je rozvoj verbální komunikace a zlepšení porozumění. O věci si říká znakem, případně se snaží svůj požadavek verbalizovat jedním slovem. Někdy reaguje vzteklým chováním, pokud není vyhověno jeho požadavkům. To ovšem včasně podchycené a zpracované odezní stejně rychle, jako začne, pro tyto případy máme odkloňovací metodu.

Je velmi veselý, zvídavý, vyžaduje pozornost, má zájem o svoje okolí a snaží se s okolím komunikovat a sdílet věci, které ho zajímají. Prokop je plně mobilní, zvyklý jezdit MHD s doprovodem. Asistent/ka s ním může trávit čas v domácnosti, nebo blízkém okolí. Má rád hudbu, tanec, má své oblíbené písničky, podle nichž tančí a cvičí, experimentuje na hudebních nástrojích

V jídle je samostatný a vůbec není vybíravý, mezi jeho největší zájmy patří puzzle, knížky, přičemž při těchto aktivitách je velmi trpělivý a vždy chce danou hru dokončit. Prokop miluje pobyt venku, míčové hry, prolézačky, hru na honěnou, rád chodí do bazénu, je velmi hbitý a rychlý, velmi rádi bychom ho naučili jezdit na tříkolce či koloběžce.
Co se hygieny týče, Prokop chodí sám na malou, pomaličku nacvičujeme i chození na velkou. Pro vykonání velké potřeby mu dáváme plínku, jinak chodí přes den bez ní.

Na asistenci je nutná příprava předem, aby se asistent/asistentka dokázal/a Prokůpkovi správně věnovat - tuto přípravu a zaškolení bychom zajistili v koordinaci s naší odbornou ABA terapeutkou z NAUTISu. Byli bychom velmi rádi, pokud by se mu asistent mohl věnovat v přirozeném prostředí a pracovat s ním dle jeho individuálního plánu rozvoje – vytváří ABA terapeut. S ohledem na nízký věk dítěte bychom potřebovali, aby asistent/ka měl/a zkušenost práce s dětmi s PAS. 

Máme zájem o pravidelnou a dlouhodobou spolupráci na minimálně 3 dny v týdnu (pondělí – středa) na 5-6 hodin denně, vždy od 10 do max. 16 hodin. Práci kombinace práce v domácím prostředí s venkovními aktivitami. Asistent/asistentka by měl/a být aktivní a otevřený/á k učení se novým věcem. Bonusem je – kromě radosti našeho Prokůpka - seznámení se s ABA intervencí pod vedením odborně vzdělaných a profesionálních ABA analytiků s praxí, kterých není v ČR prozatím příliš.

Lokalita: Praha 10 - Strašnice

Začátek spolupráce: únor 2020

Odměna: dohodou

Kontakt: 724 753 713 - matka Alexandra, Alexandra.hroncova@gmail.com


Teaching assistant at Wonderland Academy Kinder Garden Libus Prague 4

The primary purpose of this role is to: assist a child with suspected Autism Spectrum Disorder (ASD), delayed in social skills and speech in the Kinder Garden follow an Individual Plan towards specific goals supervise the child during transitions between classes closely cooperate with a class teacher, a school Learning Support Specialist and other teachers.

KEY RESPONSIBILITIES:

Assist the child during the school day

Cooperate with class teacher and learning support specialist

Communicate with child’s parents

Ensure the health and safety for the child by following all health and safety rules

Perform other related duties and responsibilities as required by the teacher

Participate in faculty meetings and professional development as required by the supervisor.

As part of its comprehensive child welfare policy, kinder garden performs background checks on all its employees, who must abide by the Kinder Garden rules 

KNOWLEDGE & SKILLS REQUIRED:

Excellent English skills in spoken along with Native Czech

Positive and flexible personality

Understanding, patience and receptive attitude toward children

Strong communication skills

Ability to work effectively in a collaborative environment

Ability and enthusiasm to work with Kinder garden child with suspected  ASD

EXPERIENCE AND EDUCATION REQUIRED:

Minimum secondary education, but BA or MA degree is a plus

Education in the areas of pedagogy, special education or psychology preferred

Proven experience in working with children from the autistic spectrum

Wonderland academy Kinder Garden:

Working in a truly multicultural environment, friendly and inspiring team and state-of-the-art campus in a nice Prague 4 Libus neighbourhood just 15 minutes by bus to Kacerov metro station

Competitive salary and benefits

Vacation days determined according to the school calendar

Contact details:

Klára Furthnerová, email: furthnerova@mswonderland.cz, cell No: +420702210979

Abhishek Singh, email: abhishek.a.singh24@gmail.com, cell No: +420776446401


Mateřská škola EDUCAnet Outdoor Team s.r.o. hledá asistentku na HPP

minimálně SŠ a odborná kvalifikace

pozitivní vztah k práci s dětmi

ochota dále se vzdělávat

nástup dohodou

pracovní doba od 8-15hodin, Praha 4 - Chodov

CV, včetně průvodního dopisu, zasílejte na adela.kassova@educanet.cz


Asistent pedagoga pro mimořádně nadaného studenta

Gymnázium Evolution Praha 4 Jižní Město hledá ASISTENTA PRO MIMOŘADNĚ NADANÉHO STUDENTA s poruchou autistického spektra na 40 hod týdně (denně 8-14/16 dle rozvrhu). Student je velmi samostatný a šikovný, asistent je mu pouze oporou. 

Nabízíme: hodnocení dle tarifu asistenta pedagoga, přátelské prostředí menšího soukromého rodinného gymnázia s 27letou tradicí v příjemné lokalitě 5 min od stanice metra Opatov nebo Háje. 

Požadujeme minimálně ukončené středoškolské vzdělání s maturitou. Osobní setkání se studentem a jeho rodiči nutné. 

Nástup ihned. Více informací o našem gymnáziu na www.gevo.cz. Pokud Vás naše nabídka zaujala, zašlete nám, prosím, své CV a motivační dopis. 

Kontakt: lucie.votavova@gevo.cz, 608 057 465


Osobní asistent

Hledám pro svého čtrnáctiletého syna s diagnostikovaným Aspergerovým syndromem osobního asistenta v termínu od 20.11.2019 přibližně do začátku března 2020, v čase od 14:00 do 19:00 hod. Čas není nutné přesně dodržet. Asistent může po domluvě přijít později, nebo odejít dříve. Bydlíme v centru Prahy. Syn je poměrně samostatný a asistence by měla probíhat spíše ve formě dohledu nad vypracováním domácích úkolů a pomoci při organizaci školních povinností. Nabízím odměnu 150 Kč/ hod. Email: bedny@seznam.cz, tel. 603282201


Asistent pedagoga

Hledáme asistenta pedagoga na částečný úvazek pro žáka na 1. stupni ZŠ, nástup možný ihned. V případě zájmu pošlete CV na email: reditelna@zsradlicka.cz nebo nás kontaktujte na tel. 251550501. Pracoviště: ZŠ a MŠ Praha 5-Radlice, Radlická 140/115.


Asistent pedagoga

ZŠ v Nehvizdech hledá asistenta pedagoga na 1,0 úvazku se zkušenostmi s PAS k chlapci ve 4. třídě, od listopadu 2019. Podrobnosti sdělí ředitel školy, PaedDr. Luboš Rydlo, tel. 603 726 127.


Speciální pedagog

Mateřská škola speciální Sluníčko, Deylova 3, Praha 5 - Motol (www.mssslunicko.cz), přijme speciálního pedagoga - učitele, učitelku. Požadujeme předepsané vzdělání a uvítáme zkušenost s prací s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami. Nabízíme zajímavou práci, firemní benefity (karta Multisport) a přátelské pracovní prostředí v sehraném týmu. Více informací na: sps.deylova@zris.mepnet.cz nebo na tel: 608 702 543.


 

Asistent pedagoga

Hledáme asistenta pedagoga pro tříletého chlapce, třetí podpůrný stupeň, 1/2 úvazek, nástup možný ihned, Hlubočky u Olomouce. Kontakt na paní ředitelku Tamaru Hyblovou: reditel@mshlubocky.cz, tel 734 309 951.


Asistent pedagoga do 2. třídy

ZŠ Praha 5 – Košíře, Nepomucká 1/139 přijme od září 2019 asistenta pedagoga pro žáka 2. třídy. Kontakt: reditelna@nepomucka.cz, tel.:  257 210 778


Osobní asistent

Hledáme asistenta pedagoga pro syna (3 roky) s poruchou autistického spektra pro nástup od 1.9 2019 do soukromé mateřské školy Petrklíč v Radotíně (6 hodin denně).  V případě zájmu se prosím ozvěte co nejdříve. Děkuji. email: Sikorova10@seznam.cz, tel. 605 953 167


Asistent/ka pedagoga na plný úvazek

Sháníme asistenta pedagoga na prvním stupni základní školy na Praze 5. Jedná se o asistenci u chlapce s diagnózou Apergerův syndrom, který bude od září ve 2. ročníku běžné základní školy. Asistent bude třeba na celou dobu výuky od pondělka do pátku. Kontakty: lauberka@seznam.cz, mobil: 731598618


Asistentka pedagoga na poloviční úvazek

ZŠ Brigádníků, 510/14, Praha 10 – Strašnice hledají od září 2019 asistenta pedagoga pro žáka s PAS do 1. třídy na poloviční úvazek (tj. 20 hodin). Kontakt na paní ředitelku Mgr. Alenu Polanskou, 274 820 796, brigadniku@seznam.cz


Matka hledá speciálního pedagoga / učitele s praxí s dětmi s PAS

na individuální doučování matematiky a češtiny podle programu 1. třídy ZŠ pro 8letého syna s autistickou poruchou, který v současné době dokončuje 1. třídu běžné školy, studuje dálkově (IV). Chlapec nemluví, není vyloučená těžká forma vývojové dysfázie, má odlišný mateřský jazyk, ovšem češtině rozumí plynule, má horší motoriku a zkříženou lateralitu. Je celkem klidný. Klíčová je správná motivace a udržení pozornosti. V případě navázání kontaktu se rád učí. Používáme podpůrné pomůcky a strukturované úkoly. Upřednostňuji speciálního pedagoga / pedagožku s odpovídající praxí nebo zkušeného učitele pracujícího s dětmi s tuto poruchou, který dokáže individuálně přizpůsobit výklad školní látky a zároveň dítě výukou zaujmout a udržet jeho pozornost. Pedagog by rovněž měl rozeznat, zda žák výklad pochopil, být klidný a trpělivý. Doma máme různé výukové pomůcky, které se dají použit, navíc je možnost kopírování, tisku, laminace a v omezeném množství i vyrábění pracovních listů nebo kartiček. Začátek doučování preferuji v létě, nejlépe ve středu a/nebo čtvrtek, příp. úterý, a následně pokračování během školního roku. Pokud by se doučování ukázalo jako prospěšné a efektivní, je možné počet hodin rozšířit a doučovat i v jiných dnech v týdnu (místo stávajících aktivit). Výuka je možná jak u nás doma – Praha, blízko centra, tak u lektora v Praze s dojížděním ideálně do půl hodiny od centra MHD. Cena je dohodou. Děkuji a těším se na spolupráci. Tel.: 728 626 624.


Asistent/Asistentka 160,-Kč/hod.

Pro našeho syna s PAS (13let) hledáme asistenta/asistentku do školy a na případné procházky a výlety. Syn je velice šikovný a má velkou vůli učit se nové věci, ve škole je soustředěný a celkově bezproblémový. Syn navštěvuje ZŠ na Praha 5 - Smíchov.  Pracovní doba od 7:30hod do 17:00hod. Pozice je volná dle dohody ihned.

Požadavky: důslednost, zodpovědnost, pozitivní přístup: zájem dosáhnout se synem pokroků jak ve škole, tak v rozvoji komunikace atd. ... 

Kontakt: Šárka Stibůrková / email: stiburkovasarka@seznam.cz / tel. 777 505 437


Asistent pedagoga pro osmileté gymnázium

Lauderovy školy v Praze 2 přijmou na plný úvazek asistenta pedagoga do primy osmiletého gymnázia pro chlapce s poruchou autistického spektra (Aspergerovým syndromem), poruchou aktivity a pozornosti a generalizovanou úzkostnou poruchou. Požadujeme citlivý a individuální přístup k dětem, schopnost samostatné i týmové práce, zkušenosti s asistencí velmi vítány. Nabízíme motivující finanční ohodnocení, práci v centru Prahy a příjemném kolektivu. Své životopisy zasílejte na: vedeni@lauder.cz


Asistent v Chráněném bydlení Domov v Nebuželích

Chráněné bydlení Domov je určeno pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením ve věku 27 – 64 let. Zařízení je určeno maximálně pro 8 klientů a funguje jako běžná domácnost. Chráněné bydlení se nachází v obci Nebužely ve Středočeském kraji. Více informací Vám sdělí sociální pracovnice na telefonním čísle: 315 694 375 nebo na e-mailu: jdlouha@seznam.cz


Asistent pedagoga do MŠ v Brandýse nad Labem

Hledáme asistenta pedagoga do školky pro 4,5letou Helenku s poruchou autistického spektra (atypický autismus, bez poruchy intelektu). Helenka je veselá, dobře spolupracující, komunikativní (mluví), do školky chodí velmi ráda. Práce na celý úvazek (40 hodin týdně), soukromá mateřská škola v Brandýse nad Labem. Pedagogické vzdělání není podmínkou, prosím o zkušenost s dětmi, pozitivní přístup, otevřenost a ochotu porozumět dítěti s autismem. Nástup možný ihned. V případě zájmu prosím pište na snehotova.adela@seznam.cz


Asistent pedagoga pro Adámka

Hledáme asistenta pedagoga pro sedmiletého Adama s autismem do základní školy v pražských Vršovicích. S hochem pracujeme podle principů ABA, asistentovi vše vysvětlíme. Adámek je hodně živý, hledáme někoho energického s otevřenou myslí. Nástup možný okamžitě.  V případě zájmu pište na bauerova.jana@gmail.com


Osobní asistent(ka)

Pro svého syna, 13 let (6. tř), sháním osobní asistentku/asistenta pro trávení volného času v létě - cca 2-3x týdně na čas dle domluvy. Syn má diagnozu atypický autismus, středně funkční - bez mentálního postižení. Je klidný, rád si povídá, nemá žádné problémové chování. Aktivity hlavně venku - sportovní (syn není moc sportovně založený, ale jezdí na bruslích, chtěl by si s někým kopat atd.), trampolíny, bazén,  anebo i jinde (kino) atd. Dobré finanční ohodnocení. Tel. 606 443 800, Chrášťany, Praha západ


Osobní asistence pro Dádu

Jmenuji se Dáda,v prosinci mi bude 6 a mám Aspergerův syndrom. S maminkou hledáme hodnou a trpělivou osobu, která by mě vyzvedávala  v 16:00 ze školky U Zásobní zahrady P3 a doprovázela mě domů na Orionku (Korunní, Praha 3), kde by mi dělala společnost do 18:00, nejlépe od pondělí do pátku. Klidně se ozvěte, i když můžete jen pár dní v týdnu. Nabízíme 200 CZK/hodina.
Bližší informace Vám rádi poskytneme na petra.belkebir@gmail.com


 

Odebírejte náš newsletter

Chcete dostávat novinky a důležité informace ze světa NAUTIS? Stačí se registrovat do našeho newsletteru. Nezasíláme komerční sdělení, ale důležité informace ze světa autismu a dění v NAUTIS.

Kompletní registrace