MŠ při NAUTIS

Na koho se můžete spolehnout v naší školce

Mgr. Dita Derková, ředitelka

Narodila jsem se v krásné Olomouci, kde jsem žila 33 let. Životními okolnostmi jsem se však přestěhovala do Lysé nad Labem, kde žiju s manželem Tomášem a dcerou Sofií. Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu, obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Poté jsem pokračovala na Univerzitě Palackého, kde jsem vystudovala Speciální pedagogiku. Po dobu studií jsem se věnovala osobní asistenci dětí s mentálním postižením, pracovní asistenci, nejvíce ale dětem s PAS. Zároveň jsem začala pracovat v Mateřské škole nedaleko Olomouce, ve které jsem nakonec působila 10 let jako učitelka. Kromě pedagogické praxe jsem zpívala v kapele DUBmusic, hostovala jsem v Moravském divadle Olomouc. Od mala se věnuji modernímu tanci a baletu, který je mou největší vášní. Práce s dětmi je mým posláním a radostí. Každé dítě je totiž jedinečné. Baví mě děti poznávat, učit je a zároveň se od nich učit o sobě samé.

Email: dita.derkova@nautis.cz


Bc. Lubomír Bajcura, asistent pedagoga

Narodil jsem se a vyrostl jsem v Praze. Vystudoval jsem obor Speciální Pedagogika – vychovatelství na Univerzitě Jana Amose Komenského. Ke studiu speciální pedagogiky mě inspiroval fakt, že můj otec je učitelem, a také to, že já sám mám Aspergerův Syndrom a dyskalkulii. Od dětství jsem se setkával s lidmi s PAS a mám mezi nimi mnoho přátel. I moje bakalářská práce byla orientována na PAS. Studiem speciální pedagogiky jsem chtěl dosáhnout toho, že budu schopen pomáhat ostatním lidem s PAS, a také více porozumím sám sobě. Ve volném čase hraji divadlo s Dramatickým Souborem Amatérů nejen s Aspergerovým Syndromem.

Email: lubomir.bajcura@nautis.cz


Kristýna Šubrtová, provozní pracovnice

V Mateřské škole při NAUTIS pracuji jako provozní od roku 2014. Jsem máma dvou dětí ve věku 11 a 12 let. Ráda chodím do přírody na výlety, ráda čtu, zajímám se o kulturní dění a dobrovolnictví.

Email: kristyna.subrtova@nautis.cz


 

Odebírejte náš newsletter

Chcete dostávat novinky a důležité informace ze světa NAUTIS? Stačí se registrovat do našeho newsletteru. Nezasíláme komerční sdělení, ale důležité informace ze světa autismu a dění v NAUTIS.

Kompletní registrace