Pro média Poradna +420 778 402 641 Vzdělávání

DZR - Domov se zvláštním režimem

Kdo se stará o naše klienty

Mgr. Kateřina Šulcová, ředitelka

Vystudovala jsem Střední sociální školu v Praze, obor Sociální činnost – sociální vychovatelství. Pokračovala jsem na Univerzitu Hradec Králové, kde jsem vystudovala magisterský program Speciální pedagogika. V NAUTIS pracuji od roku 2007, začínala jsem v respitním bytu, z něhož jsem přešla do služby osobní asistence. Tu jsem posléze i vedla, ale po otevření domova se zvláštním režimem jsem přešla do této nové služby. V ní jsem do dnes, v současné době na pozici ředitelky. Od počátku mého působení v NAUTIS každoročně jezdím i na letní pobyty, což mi příjemně obměňuje práci v domově.


Jakub Zevel, vedoucí domácnosti Bohnice

Pracuji na plný úvazek v domově se zvláštním režimem v Bohnicích jako osobní asistent a vedoucí domácnosti. Pracuji zde již od května 2015, předtím jsem pracoval v úplně jiném oboru. Tato práce byla pro mě příležitost zkusit něco nového, stále mě baví a stále se setkávám s něčím novým, co přináší - ať už jsou to pozitiva či negativa. Při této práci by člověk neměl zapomínat na sebe a své zájmy, proto se rád jezdím projít do hvozdnických lesů se psem, jezdím na kole, občas fotím, maluji a kutím. Rád se také odreaguji sestavováním grafických koláží nebo prací na zahradě. V domově se snažím spolu s kolegy našim klientům dopřát co nejpříjemnější prostředí, péči a aktivity, které sami ocení a jsou pro ně prospěšné. Přál bych si, aby takové prostředí a atmosféru, kterou v domově máme mohlo zažít více klientů s autismem.

Email: jakub.zevel@nautis.cz


 

Odebírejte náš newsletter

Chcete dostávat novinky a důležité informace ze světa NAUTIS? Stačí se registrovat do našeho newsletteru. Nezasíláme komerční sdělení, ale důležité informace ze světa autismu a dění v NAUTIS.

Kompletní registrace