Dr.amAS

Divadelní soubor při Národním ústavu pro autismus

Dr.amAS

Divadelní soubor, který byl založen 5. 1. 2015 při Národním ústavu pro autismus.

Soubor se zaměřuje na autorskou tvorbu. Témata inscenací se rodí v organickém tvůrčím procesu a vycházejí z příběhu členů souboru, kterými jsou většinově dospělí lidé s PAS. V inscenacích zaznívá živá hudba i zvukové stopy vytvořené hudebníky (nejen) s PAS.

Celý tým je plně zapojen do procesu, herci jsou autory svých replik, které jsou extrahovány z improvizací a společných zážitků, SMSek, hlášek apod. Každý člen souboru má možnost ovlivnit a vyprofilovat svou postavu a nabídnout tak divákovi zcela autentický zážitek. Základy využívaných technik tvorby můžeme hledat v dramaterapii a jiných expresivně terapeutických přístupech. Setkávání a tvůrčí práce je pro herce s PAS terapeutizující, bez primární terapeutické ambice. Osm stálých členů získává větší jistotu v interakcích s okolím, ale i mezi sebou navzájem. Fungují jako skupina, ne jako jednotlivci ve skupině, herecky i osobnostně se vyvíjejí a experimentují.

Soubor byl již třikrát nominován na cenu APLAUS a v roce 2017 ji obdržel.

Inscenace

Sněhen (2015)
Jiný, než kdo?! (2017)
Teď mluvím já (2018)

Členové

Lubomír Bajcura
Petr Jankola
Kateřina Kaliničenková
Karel Kauer
Patrik Mádl
Jiří Prchal
Radek Svoboda
Roman Vašák

Dominika Hejzlarová
Markéta Jarošová Těmínová
Anna Králová
Zuzana Tökölyová
 

Kontaktní osoba:

Dominika Hejzlarová, dr.amas@nautis.cz

 

Odebírejte náš newsletter

Chcete dostávat novinky a důležité informace ze světa NAUTIS? Stačí se registrovat do našeho newsletteru. Nezasíláme komerční sdělení, ale důležité informace ze světa autismu a dění v NAUTIS.

Kompletní registrace