Bude lépe, něco pro to děláme

Odlehčovací služba

Nevyhovující prostory, zoufalý vozový park a nedostatek personálu – to byla nejčastější témata odlehčovací služby v roce 2018. Do nového roku 2019 jsme vjeli novými auty a s ambicí postupně pohnout i se zbývajícími dvěma problémy.

Hledáme prostor lépe vyhovující potřebám odlehčovací služby především z hlediska dispozičního řešení objektu. Zvažujeme rekonstrukci vhodné nemovitosti i novou výstavbu. Hledáme finanční zdroje i partnery k realizaci. Víme, že to nebude hned, a proto se snažíme našim klientům i sobě zpříjemnit a zútulnit v rámci možností i stávající prostory. Nechali jsme vymalovat. Dokonce každý pokoj jinou barvou, takže se u nás můžete ubytovat ve žlutém, růžovém nebo fialovém pokoji. :) V herně přibyly zakoupené nástěnné hrací prvky a jako sponzorský dar světelný bublinkový válec. Ten je večer pro některé klienty zdrojem magických relaxačních chvilek. Přes den se občas stává terčem snah některých klientů o jeho demolici. Nicméně důmyslné uchycení, které vymyslel a realizoval náš kolega Luboš, zatím nikdo nepřekonal. Držíme válci i nadále palce. :) V plánu jsou ještě nové potahy relaxačního koutku. V tomto případě sázíme na vkus a zručnost naší kolegyně Julie, která se úkolu vcelku dobrovolně ujala. Poněkud tísnivou atmosféru vstupního schodiště příjemně narušily obrazy, které vzhledem ke své velikosti naštěstí mohou být umístěny v bezpečné výšce. Mimochodem sledování instalací takto velkých obrazů takto vysoko nad schody byl mimořádný zážitek, který by jistě ocenil i náš externí specialista a konzultant na BOZP. Příjemné dny v dobrém zdraví a bez pracovních úrazů nám všem. Šárka

Odebírejte náš newsletter

Chcete dostávat novinky a důležité informace ze světa NAUTIS? Stačí se registrovat do našeho newsletteru. Nezasíláme komerční sdělení, ale důležité informace ze světa autismu a dění v NAUTIS.

Kompletní registrace