Pro média Poradna +420 778 402 641 Vzdělávání

Včasná intervence do 7 let

Poskytujeme několik vzájemně se doplňujících služeb - sociální službu rané péče, integrované terapeutické programy a intenzivní terapeutický program ABA.

Přehled služeb VČAS

Přehled služeb VČAS

Středisko včasné intervence nabízí pro rodiny s dětmi s PAS široké ...

zobrazit
Sociální služba rané péče

Sociální služba rané péče

Poskytujeme službu rané péče podle zákona o sociálních službách. ...

zobrazit
Integrovaná terapie

Integrovaná terapie

Nabízíme přímou práci s dětmi ve formě individuálních nácviků a ...

zobrazit
ABA program

ABA program

Nabízíme intenzivní ABA program podle Profesního a etického kodexu pro ...

zobrazit
Půjčovna pomůcek

Půjčovna pomůcek

Půjčujeme hračky, knížky a didaktické pomůcky pro děti s PAS a ...

zobrazit
Další služby a informace

Další služby a informace

Pořádáme besedy pro rodiče a pobytové akce pro rodiny s dětmi s PAS.

zobrazit

Kapacita Střediska včasné intervence je aktuálně naplněná, a proto jsme nuceni nové zájemce o naše služby zařazovat do pořadníku čekatelů.

V současné době poskytujeme služby přibližně 280 rodinám s dětmi s PAS ročně. Dalších cca 80 rodin čeká v pořadníku na sociální službu rané péče, přičemž čekací lhůta je v této chvíli více jak 9 měsíců. Pořadník na zpoplatněnou Individuální práci s dítětem je obdobný, i tato služba je aktuálně obsazena. Nové zájemce jsme schopni do našich dlouhodobých programů přijímat pouze za předpokladu, že někdo ze stávajících uživatelů službu přestane využívat. Toto rozhodnutí pro nás není příjemné, ale je nutné pro zachování kvality a alespoň nejnižší nutné intenzity poskytovaných služeb pro současné uživatele.

Nové zájemce ale nechceme od služeb našeho střediska zcela odstřihnout, jsme si vědomi obtížné situace, ve které se nacházejí. Proto jim nadále chceme nabízet alespoň základní podporu a orientaci v problematice PAS, výchovných postupech a souvisejících oblastech.

Poskytování služeb bude probíhat takto:

  • Stávající uživatelé mohou služby nadále využívat stejným způsobem, jak jsou zvyklí.
  • Rodiny, které již absolvovaly úvodní osobní schůzku a podaly žádost o naše služby, budeme postupně přijímat do pravidelné péče podle našich kapacitních možností.
  • Noví zájemci mohou absolvovat úvodní konzultaci s poradcem rané péče, která se zpravidla koná v místě bydliště a jejím účelem je zmapovat situaci dítěte a rodiny a předat alespoň základní doporučení, která by rodině aktuálně mohla pomoci. Tyto konzultace obvykle poskytujeme do 4 týdnů od prvního kontaktování služby rodiči. Zájemce o služby zařadíme do pořadníku, nicméně je třeba, vzhledem ke kapacitní situaci, počítat s delší čekací lhůtou.

Především pro nové zájemce připravujeme vzdělávací semináře a další služby, které jim mohou pomoci překlenout dobu čekání na uvolnění kapacity. Konkrétní nabídky služeb rodičům rozesíláme e-mailem.

Děkujeme za pochopení.

Projekt je realizován s finanční podporou MPSV, hlavního města Prahy, Středočeského kraje a MČ Prahy 3.

Informační leták ke stažení

Odebírejte náš newsletter

Chcete dostávat novinky a důležité informace ze světa NAUTIS? Stačí se registrovat do našeho newsletteru. Nezasíláme komerční sdělení, ale důležité informace ze světa autismu a dění v NAUTIS.

Kompletní registrace