Speciálně pedagogické centrum

Speciálně pedagogické centrum při Národním ústavu pro autismus je školské poradenské zařízení, které poskytuje služby dětem, žákům a studentům s poruchou autistického spektra (PAS).


sAs Ukrajina – sbírka na pomoc dětem s autismem a jejich blízkým 

Více než polovina příchozích z Ukrajiny jsou děti předškolního a školního věku, a proto rodiny, které nás kontaktují, nejčastěji využijí podporu našeho speciálně pedagogického centra.

Transparentní účet 2003420034/5500 

QR kód pro rychlou platbu:


Služby speciálně pedagogického centra (dále jen SPC) při Národním ústavu pro autismus jsou určeny pro děti, žáky a studenty s poruchou autistického spektra (PAS). Zřizovatelem SPC je Národní ústav pro autismus, z.ú. SPC bylo založeno k 1. září 2014.

Speciálně pedagogické centrum bylo zařazeno do sítě školských poradenských zařízení. Poskytuje standardní poradenské služby, a to na žádost žáků, jejich zákonných zástupců, škol nebo školských zařízení na území České republiky. Podmínkou poskytnutí poradenské služby je písemný souhlas žáka, v případě nezletilého žáka písemný souhlas jeho zákonného zástupce. Souhlasu není třeba v případech stanovených zvláštními právními předpisy. Služby jsou zaměřené na podporu vzdělávání žáků s autismem.

 


Služby SPC můžete objednávat: 

Noví klienti z Plzeňského kraje: Pro objednání do Speciálně pedagogického centra, prosím, použijte tento Formulář pro přihlášení nových klientů

Ostatní noví klienti: Pro objednání do Speciálně pedagogického centra, prosím, použijte tento Formulář pro přihlášení nových klientů

Po zápisu do pořadníku doporučujeme telefonicky kontaktovat sociální pracovnici na níže uvedeném tel. čísle a informovat se o orientační čekací době na vyšetření v SPC. 

Pokud již jste klienty našeho SPC, využijte k objednání e-mail petra.slana@nautis.cz nebo tel.: 774 723 785 (pondělí až čtvrtek 9.00–12.00, pátek 9.00–10.00) 

Adresy poskytování služeb:

Českolipská 621/26, 190 00 Praha 9 Popis cesty ZDE

Školní 402, 289 21 Kostomlaty nad Labem

Josefa Knihy 225,  337 01 Rokycany Střed

Sídlo: Školní 402, 289 21 Kostomlaty nad Labem

 

Kazuistické semináře pro asistenty pedagoga

Semináře probíhají v prostorách SPC na adrese: Českolipská 621/26, Praha 9 - Prosek

Od září 2022 pro Vás chystáme další řadu kazuistický seminářů.

 

Informace pro rodiče dětí s PAS z Ukrajiny

Як записати дитину до школи - інформація для батькив з України від організації Společně k bezpečí.

Якщо дитина має аутизм, батьки можуть звернутися за спеціальним супроводом до школи або дитячого садка, який вони можуть отримати після огляду в нашому спеціальному педагогічному центрі SPC NAUTIS.

 

Hodnotící dotazník pro uživatele služeb SPC

Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá. Věříme, že Vámi poskytnuté informace napomohou zkvalitnit naše služby. Krátký dotazník naleznete pod odkazem zde.

 

Dokumenty ke stažení v elektronické podobě:

Přehled služeb SPC

Povinně zveřejňované údaje

Informace k úhradám služeb

Ceník nadstandardních služeb

Pracovníci a kontakty

Popis cesty

Vnitřní řád Speciálně pedagogického centra

Informační leták


Kontaktní osoba

Mgr. Petra Slaná
sociální pracovnice, pověřenec GDPR
petra.slana@nautis.cz, +420 774 723 785
Českolipská 621/26, 190 00 Praha 9   

PO–ČT 9.00–12.00 a PÁ 9.00–10.00

Odebírejte náš newsletter

Chcete dostávat novinky a důležité informace ze světa NAUTIS? Stačí se registrovat do našeho newsletteru. Nezasíláme komerční sdělení, ale důležité informace ze světa autismu a dění v NAUTIS.

Kompletní registrace