Domov se zvláštním režimem

Posláním sociální služby DZR je poskytnout celoroční bydlení rodinného typu dětem a dospělým lidem s PAS, kteří již nemohou zůstat ve svém přirozeném domácím prostředí, i za předpokladu zajištění podpory odlehčovací službou.


Komu je služba DZR určena

Služba je určena lidem se souběhem autismu a problémového chování, kteří potřebují vysokou míru kvalifikované individuální podpory během celého dne, a nemohou čerpat pobytové služby u jiných poskytovatelů služeb z důvodu těžkého problémového chování. Smyslem služby je umožnit těmto lidem důstojný a z jejich pohledu co nejspokojenější život.

Kapacita DZR

Celková kapacita domova je 8 klientů a je aktuálně zcela naplněná.

Místo poskytování služby

Domov Libčice, Chýnovská 563, 252 66 Libčice nad Vltavou (3 domácnosti pro 1–3 klienty)
Zařízení pobytových služeb NAUTIS, Ústavní 102, 181 00 Praha 8 (1 domácnost pro 2 klienty)


Pořadník zájemců

Kapacita DZR je 8 míst a v současnosti jsou všechna místa obsazená. Vizí NAUTISU je vybudovat síť podobných zařízení v rámci ČR. Abychom měli představu o počtu zájemců o službu pro případná jednání se zadavateli sociálních služeb (kraje, obce), přijímáme předběžné přihlášky o poskytování služby. Máte-li zájem o umístění svého syna či dcery do podobného zařízení (23 domácnosti v jednom objektu pro 6–8 klientů s celodenní péčí osobních asistentů) v horizontu nejbližších 10 let, a máte-li zájem využívat tuto službu pod NAUTISEM, pošlete nám prosím zpět vyplněnou přihlášku. Tyto údaje nám pomohou při přípravě strategie vybudování sítě domovů pro lidi s autismem a problémovým chováním.

Přihláška ke stažení ZDE.
Přihlášky prosím posílejte na katerina.sulcova@nautis.cz.


Exkurze a stáže DZR


Kontaktní osoba

Mgr. Kateřina Šulcová
ředitelka Domova se zvláštním režimem
katerina.sulcova@nautis.cz, +420 728 485 298
Chýnovská 563, 252 66 Libčice nad Vltavou

Odebírejte náš newsletter

Chcete dostávat novinky a důležité informace ze světa NAUTIS? Stačí se registrovat do našeho newsletteru. Nezasíláme komerční sdělení, ale důležité informace ze světa autismu a dění v NAUTIS.

Kompletní registrace