Diagnostika a odborné poradenství

Poskytujeme odborné sociální poradenství podle zákona o sociálních službách 108/2006 Sb., screeningovou, psychologickou a psychiatrickou diagnostiku.

Diagnostické vyšetření

Diagnostické vyšetření

Služba je cílená na klienty s podezřením na poruchu autistického spektra ...

zobrazit
Psychologické vyšetření dítěte do tří let věku

Psychologické vyšetření dítěte do tří let věku

Psychologické vyšetření při podezření na poruchu autistického spektra u ...

zobrazit
Odborné sociální poradenství

Odborné sociální poradenství

Podporujeme osoby s poruchou autistického spektra a jejich blízké, aby se ...

zobrazit

POZOR! Důležité upozornění na změnu v objednávání na diagnostické vyšetření.

Omlouváme se, ale v současné době je dočasně pozastaveno přijímání nových klientů na diagnostické vyšetření z důvodu přeplněné kapacity stávajícího pořadníku (čekací doba více jak 18 měsíců) a současně personálního oslabení diagnostického střediska.

Přijímání nových klientů obnovíme od září 2019.

Děkujeme za pochopení.


Psychologické vyšetření dítěte do tří let věku se provádí za účelem včasné identifikace dětí rizikových na rozvoj autismu. Psychologické vyšetření v raném věku se skládá z anamnestické konzultace s rodiči a odborného psychologického vyšetření dítěte, nejedná se o sociální službu a je zpoplatněno částkou 5 000 Kč (cena včetně zprávy).

Psychologická a psychiatrická diagnostika vychází z poznatků moderní vývojové a klinické psychologie, psychopatologie, z mezinárodních diagnostických standardů a vodítek. Diagnostické vyšetření není sociální služba a je zpoplatněna. 

Cena za komplexní diagnostické vyšetření  činí 6.000,- Kč (2.000,- Kč splatná při první návštěvě - anamnestické konzultaci s rodiči/osobou blízkou + 4.000,- Kč splatná při druhé návštěvě – diagnostice klienta).

V oblasti diagnostiky zůstává situace v České republice stále velmi problematická. I přes dílčí zlepšení, mnoho osob s poruchou autistického spektra neobdrží správnou diagnózu včas, tedy v době, kdy lze správnou intervencí nepříznivou situaci zlepšit a zabránit negativnímu dopadu neinformovaného přístupu. Psychologické a psychiatrické vyšetření našich zkušených odborníků dokáže odhalit, zda obtíže, které rodiče nebo učitelé ve vývoji dítěte pozorují, odpovídají projevům poruchy autistického spektra, nebo zda jde o jiný typ obtíží. Podrobná psychodiagnostika pomáhá definovat výchovné, vzdělávací a sociální potřeby dané osoby. V souvislosti s diagnostikou spolupracujeme i s jinými lékařskými institucemi a ambulancemi.

Odborné sociální poradenství pomáhá a podporuje lidi s poruchami autistického spektra a jejich blízké či osoby, které s nimi přicházejí do kontaktu. Prostřednictvím služby je podporujeme v tom, aby rozuměli své situaci, aby se orientovali ve svých právech a byli schopni řešit danou situaci vlastními silami. Směřujeme tak k naplnění jejich individuálních potřeb a vedeme  je k samostatnosti a sociálnímu začleňování. Služba je poskytována zdarma. 

Odebírejte náš newsletter

Chcete dostávat novinky a důležité informace ze světa NAUTIS? Stačí se registrovat do našeho newsletteru. Nezasíláme komerční sdělení, ale důležité informace ze světa autismu a dění v NAUTIS.

Kompletní registrace