0 Kč
 

Volná místa

Práce u lidí s autismem má smysl. Přesvědčte se sami.

Máte zájem s námi spolupracovat a zajímáte se o některou z následujících pracovních pozic? Chcete svou pracovní kariéru u dětí s autismem začít jako asistent pedagoga? Aktuálně nabízíme my nebo spolupracující organizace tato volná místa: 
 

Ředitel/ka mateřské školy při NAUTIS

Zřizovatel Mateřské školy při Národním ústavu pro autismus vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici ředitel/ka mateřské školy v Praze 8 (Zenklova 37/2). 

Charakteristika vykonávané práce:

 • Zodpovědnost za řízení a chod mateřské školy
 • Přímá pedagogická práce s dětmi

Nabízíme:

 • Možnost řízení již rozběhnutého smysluplného projektu – předškolní vzdělávání dětí s PAS v jednotřídní MŠ (průměrně 8 dětí ve třídě) a možnost spolupodílet se na rozvoji nových projektů.
 • Práci v malém týmu (otevřená komunikace a přátelské vztahy).
 • Dobré podmínky pro profesní rozvoj a růst.
 • Rozmanitou práci nejen s dětmi s PAS a jejich pedagogy a rodiči.
 • Odpovídající finanční ohodnocení.
 • Dobrou dopravní dostupnost (mateřská škola je nedaleko metra Palmovka).
 • Možnost věnovat se přednáškové činnosti pod Vzdělávacím střediskem NAUTIS (možnost přivýdělku navíc).
 • Možnost profesního i osobnostního růstu a seberealizace, další vzdělávání.
 • Nejrůznější zaměstnanecké výhody.

Požadavky:

 • vzdělání a pedagogická praxe dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (tj. VŠ v oboru speciální pedagogika a nebo SŠ v oboru předškolní pedagogika),
 • občanská a morální bezúhonnost, zdravotní způsobilost,
 • schopnost vést a motivovat lidi, otevřenost, komunikativnost, kreativita,
 • zodpovědnost, spolehlivost a pečlivost,
 • znalost problematiky poruch autistického spektra a metod používaných při práci s dětmi s poruchou autistického spektra výhodou,
 • znalost legislativy v oblasti školství (školský zákon a prováděcí vyhlášky), 
 • odpovědnost, samostatnost, kreativita, pečlivost, ochota dále se vzdělávat, absolutorium akreditovaného kurzu specializovaného na výchovu a vzdělávání dětí s autismem výhodou,
 • uživatelská znalost práce na PC (MS Office, Internet, Outlook) podmínkou.

Další informace:

Výše nabízeného úvazku: 1,0. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Termín předpokládaného nástupu 1. 9. 2018 nebo případně i dříve.

Náležitosti přihlášky do výběrového řízení: 
jméno, příjmení, titul, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, kontakt

K přihlášce uchazeč připojí:
profesní životopis (údaje o dosavadních zaměstnáních, odborné znalosti a dovednosti) a motivační dopis

Přihlášky do výběrového řízení posílejte na margareta.vopalenska@nautis.cz a v kopii na magdalena.thorova@nautis.cz do konce března. Do předmětu emailu napište "VŘ – ředitel/ka mateřské školy“.

Podrobnější informace Vám poskytne ředitelka mateřské školy Mgr. Margareta Vopálenská, +420 774 757 820, margareta.vopalenska@nautis.cz.


Poradenský pracovník v rodinách s dětmi s PAS

Do Střediska včasné intervence NAUTIS hledáme nové kolegyně a kolegy pro práci s malými dětmi ve věku do 7 let s poruchou autistického spektra i s jejich rodinami. Hledáme především speciální pedagogy, logopedy nebo psychology, kteří mají praxi se vzděláváním dětí s PAS a chtějí se v oboru dále rozvíjet a získávat nové zkušenosti.

Nabízíme různorodou náplň práce v terénu (na území Prahy a středních Čech) i ambulantně ve středisku NAUTIS v Praze 9, jejímž obsahem je především přímá práce s dětmi s PAS v rámci individuálních nácviků dovedností, konzultace s rodiči a konzultace s odborníky.

V případě zájmu se pro bližší informace o možnostech spolupráce obracejte na ředitele Střediska včasné intervence NAUTIS Bc. Jana Kouřila, +420 604 371 929, jan.kouril@nautis.cz.


Osobní asistent pro dospělé osoby s PAS

Národní ústav pro autismus, z.ú. vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa: osobní asistent pro dospělé osoby s autismem v Domově v Libčicích nad Vltavou nebo v Domově v Praze 8 - Bohnicích

Charakteristika vykonávané práce:

 • osobní asistence u osob s autismem
 • příprava a organizace volnočasových aktivit
 • příprava stravy
 • pomoc v oblasti sebeobsluhy a kontaktu s okolím
 • doprovod do chráněných dílen, zájmových aktivit, k lékaři, na výlety aj.

Požadujeme:

 • základní vzdělání (rekvalifikační kurz pracovníka v sociálních službách můžete absolvovat až u nás - nákaldy na kurz hradíme)
 • řidičský průkaz sk. B (aktivní řidič) výhodou
 • dobrá fyzická kondice 
 • porozumění etickým principům profese
 • zkušenost práce s osobami s autismem a znalost problematiky výhodou, ale není nutná. Vše vás naučíme. 

Místo výkonu práce: Praha 8 nebo Libčice nad Vltavou (okr. Praha – západ, dobré vlakové spojení z centra Prahy)

směnný provoz, pracovní úvazek na HPP na dobu neurčitou nebo DPP/DPČ v rozsahu částečného úvazku – výše úvazku dle dohody

Termín předpokládaného nástupu: ihned nebo dle dohody. Máte-li o práci u nás zájem, napište nám na katerina.sulcova@nautis.cz. Podrobnější informace Vám poskytne ředitelka DZR Mgr. Kateřina Šulcová, +420 728 485 298.


Asistenti pedagoga ve školách

 • Základní škola Světice ve Středočeském kraji (v blízkosti Říčan u Prahy) hledá do 6. třídy asistenta nebo asistentku pedagoga pro chlapce s autismem. Nástup 27. srpna 2018. Jedná se o práci na plný úvazek. 5 x 6 vyučovacích hodin denně + další přímá a nepřímá pedagogická činnost. Chlapec je integrován do běžné základní školy. Od 1. třídy pracuje společně se svou asistentkou. Máte-li zájem nebo nějaké dotazy,  prosím obraťte se na e-mail skolasvetice@skolasvetice.cz nebo tel. 728201879.

 • Základní škola Dolní Břežany (Praha západ) přijme ihned asistenta pedagoga pro chlapce s Aspergerovým syndromem ve 4. třídě. Výše úvazku dle dohody. Do Dolních Břežan je z Prahy výborné spojení - přímý bus z Kačerova. 
  V případě vašeho zájmu kontaktujte prosím přímo paní ředitelku Ing. Ivu Fischerovou, která poskytne více informací. (tel.: + 420 604 798 498; fischerova@skolabrezany.cz)

 • Hledám asistenta (resp. asistentku) pedagoga pro svého syna Martina, který má diagnostikován atypický autismus. Aktuálně navštěvuje 9. ročník ZŠ a hlásí se na Střední průmyslovou školu dopravní v Plzeňské ulici na Praze 5. ZŠ stávající asistentku neuvolní, proto pro syna od září 2018 hledám nového asistenta (asistentku) pedagoga. V případě zájmu mne prosím kontaktujte:
  Miloš Mrázek, e-mail: mrazek.milos@email.cz

 • Základní škola K Dolům Praha 4 Modřany přijme hned kolegyně/kolegy na pozice asistentů ve třídách. Nabízíme práci na různě velké úvazky dle dohody, dobrou dopravní dostupnost (tram, bus, vlak), příjemný kolektiv a menší počet žáků ve třídách. V případě zájmu kontaktujte přímo ředitelku školy: Mgr. Bělu Outratovou, reditel@zskdolum.cz, +420 777 320 050 nebo +420 244 090 190.
   
 • Hledám asistenta pedagoga pro syna Jaroslava Kloubce. Syn má Aspergerův syndrom a ADHD. 7 třída ZŠ individuální studium při ZŠ Truhlářská, Praha 1. Syn má anglický jazyk, z němčiny je osvobozen. Asisten je doporučen speciálně pedagogickým centrem NAUTIS  v rozsahu 30 hodin týdně. V případě zájmu mne prosím kontaktujte - Jaroslava Kloubcová, +420 777 232 557.
   
 • Pro naši dceru 5,5 let s diagnózou PAS hledáme do běžné soukromé mateřské školky Motýl s.r.o. v Praze 8 (v Kobylisích) asistenta pedagoga. Jedná se o akreditovanou školku rodinného typu se zaběhnutou praxí a přátelským kolektivem s kapacitou cca 20 dětí. Nástup je možný ihned na HPP (plný úvazek 40hodin/týdně - přímá činnost 35 hodin/týdně, nepřímá činnost 5hodin/týdně). Smlouva na dobu určitou na 1 rok, v případě osvědčení po jednom roce je možná smlouva na dobu neurčitou. Plná denní strava zdarma, nadstandardní mzdové ohodnocení, možnost přivýdělku při vedení zájmových kroužků. Požadavek vzdělání je odborné vyučení bez maturity. Výhodou jsou znalosti z oblasti speciální pedagogiky a zkušenosti s prací s dětmi s poruchou autistického spektra (není však podmínkou). Dcera mluví, je citlivá, nemá agresivní chování, ráda se učí novým věcem, pokud je správně vedena. Nutný empatický přístup, vřelý vztah k dětem a chuť se dále vzdělávat v problematice PAS. Více informací o školce na www.skolkapraha.eu. Ohledně výběrového řízení se prosím obraťte přímo na paní ředitelku školky, Ing Noskovou, +420 728 539 049. Vaše životopisy můžete zasílat také e-mailem k rukám Mgr. Denisy Frídové - denisa.fridova@seznam.cz.


Rodina hledá asistenta pro Prokůpka 

 • Pro našeho syna Prokůpka (34 měsíců) s podezřením na poruchu autistického spektra hledáme od ledna 2018 osobního asistenta/asistentku, který bude pro Prokůpka průvodcem, který si s ním bude hrát a učit ho poznávat svět kolem sebe. Máme zájem o pravidelnou a dlouhodobou spolupráci na minimálně 3 dny v týdnu (úterý - čtvrtek, budeme rádi i za pátek), na 3-4 hodiny denně, kombinace práce v domácím prostředí s venkovními aktivitami. Pod odborným vedením pracujeme s Prokůpkem řízenou terapií a s jeho pozitivní motivací. Na asistenci je nutná příprava předem, aby se asistent/asistentka dokázal/a Prokůpkovi správně věnovat - tuto přípravu bychom zajistili v koordinaci s naší odbornou terapeutkou z NAUTISu. S ohledem na nízký věk dítěte bychom potřebovali, aby asistent/ka měl/a zkušenost práce s dětmi s PAS. Prokůpek má opožděný vývoj řeči a komunikuje zatím neverbálně, používá pouze pár slovíček, slabikuje a vokalizuje, ale o verbální komunikaci se snaží neustále. Pokud něco chce, tak si zatím ukáže nebo daný předmět přinese. Je velmi veselý, zvídavý, vyžaduje pozornost, má zájem o svoje okolí a snaží se s okolím sdílet věci, které ho zajímají. V jídle je samostatný a vůbec není vybíravý, ovšem záchod nám přes veškerý nácvik ještě dělá problém - Prokůpek stále nosí plínky. Prokop je plně mobilní. Asistent/ka s ním může trávit čas v domácnosti, nebo blízkém okolí. Prokop miluje pobyt venku, míčové hry, prolézačky, hru na honěnou, je velmi hbitý a rychlý. Má rád hudbu, experimentuje na hudebních nástrojích. Při skládání puzzle nebo stavění kostek je velmi trpělivý, naučil se věci dokončovat a uklízet hračky. V současnosti prochází Prokůpek obdobím vzdoru a výrazného sebeprosazování se, které je dáno jednak věkem tří let, jednak novým způsobem práce s dítětem a jednak příchodem nového bratříčka. Někdy reaguje vzteklým chováním, které včasně podchycené a zpracované odezní stejně rychle, jako začne. Největším cílem je u Prokůpka přejít postupně ze znaků na slova. Asistent/asistentka by měl/a být aktivní a otevřený/á k učení se novým věcem.
  Odměna dohodou.
  Lokalita: Praha 10 - Strašnice; Kontakt: +420 724 753 713 - matka Alexandra 

Přejete si zveřejnit svůj inzerát? Kontaktujte nás.
 

Ing. Veronika Šturmová

koordinátorka PR a osvěty
veronika.sturmova@nautis.cz, +420 774 681 727